Kasutusjuhend

Teadur.ee on 2007.–2008. aastal ilmunud „TEA laste- ja noorteentsüklopeediast” välja kasvanud veebilehekülg, mis aktiivsete kasutajate ja kogenud toimetajate abil pidevalt kasvab ja täieneb. Iga päev lisandub teadur.ee veebilehele artikleid, fotosid, video- ja audiolõike ning muud huvitavat.

Teadur.ee esilehel on teadur.ee lühitutvustus, populaarsete artiklite loetelu, mis kujuneb kasutajate huvide ja eelistuste põhjal, ja leiunurk, kus saab vastuse mitmetele huvitavatele küsimustele. Esilehe rubriigid on tasuta avatud kõigile veebilehe külastajatele.

Entsüklopeedia rubriiki on koondatud entsüklopeedia artiklid tähestikulises järjekorras. Kõigile veebilehe külastajatele avaneb artiklite loetelu ja artikli algusread. Artiklite loetelu lehel on nupp „Lisa artikkel“, millele klikkides saab registreeritud kasutaja saata entsüklopeedia toimetusele uue artikli. Artiklite täisversiooni lugemiseks, artiklite kommenteerimiseks ja uute artiklite lisamiseks peab külastaja ostma kasutusõiguse.

Teadur.ee artikliaken koosneb tekstiosast ja pildiribast selle paremal äärel. Piltidel klõpsates avanevad need suurelt koos pildiallkirjadega. Kaardid, joonised, skeemid jms on artikli tekstiosa sees ning avanevad neile klikkides täissuuruses. Artikliosa juurde kuuluvad paljudel juhtudel rubriigid „Kas sa tead?“, „Seletus“ ja „Katse“, samuti audio- ja videomaterjalid ning valitud ja kontrollitud viited teemaga seotud internetilehekülgedele. Paljude artiklite all on teemat illustreerivad pildiread.

Rubriigis atlas asuvad maailma riikide haldus- ja looduskaardid, mida kaardile klikkides võib detailsema vaate saamiseks suurendada.